ایالات متحده با یک بحران مذهبی مواجه است

لا توجد تعليقات
ایالات

قحطان نیوز – نیکلاس کریستوف، روزنامه‌نگار آمریکایی با اشاره به شواهد فزاینده مبنی بر کاهش دینداری، تأیید کرد که ایالات متحده با یک بحران مذهبی مواجه است. در مقاله ای که توسط نیویورک تایمز منتشر شد، نویسنده درباره بیگانگی مردم آمریکا از کلیسا صحبت کرد و اشاره کرد که نظرسنجی گالوپ برای اولین بار نشان داد که اقلیتی از شهروندان بالای هجده سال متعلق به یک کلیسا، کنیسه، یا مسجد

نویسنده همچنین به کتاب جدیدی اشاره کرد که در مورد بزرگترین و سریع‌ترین تحول مذهبی در تاریخ آمریکا صحبت می‌کند، کتابی که او آن را «مرگ بزرگ کلیسا» نامید و اشاره کرد که حدود 40 میلیون شهروند آمریکایی که قبلاً به کلیسا می‌رفتند، دچار این مشکل شده‌اند. این کار را متوقف کرد و این پدیده به ویژه در بیست و پنج سال گذشته اعمال شده است.

این نویسنده افزود: در سال‌های اخیر شاهد افزایش درصد بزرگسالانی بوده‌ایم که به هیچ‌یک از اعتقادات مذهبی تعلق ندارند از 16 درصد به 29 درصد کاهش یافته است. او همچنین هشدار داد که تنها کمتر از نیمی از آمریکایی ها ممکن است تا اواسط دهه سی میلادی وابستگی خود را به مسیحیت اعلام کنند، اگر اوضاع با همان سرعت پیش برود. به گفته نویسنده، حمایت تعداد زیادی از شخصیت‌های رهبری مسیحی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین، برای برخی نشانه آشکار زوال اخلاقی بود، زیرا ترامپ به تعرض به زنان – به گفته نویسنده – و جدا کردن کودکان از آنها مباهات می‌کرد. پدر و مادر آنها در مرز با مکزیک.

نویسنده همچنین نسبت به پیامدهای گسترده در نتیجه “از دست دادن جامعه مذهبی” هشدار داد، زیرا گردهمایی های مذهبی بخش اساسی سرمایه اجتماعی آمریکا هستند. نیکلاس کریستوف توجه خود را به آنچه در کتاب جدیدی به نام «از دست دادن دین ما» نوشته «راسل مور» از چهره‌های شناخته شده اردوگاه انجیلی ذکر شده است، جلب کرد و در آن از بحرانی در دین مسیحیت در سال 1398 صحبت می‌کند. ایالات متحده.

در خاتمه، نویسنده درباره اینکه مور به شدت از تعداد رهبران انجیلی حمایت از ترامپ انتقاد کرده و به داده‌هایی دست زده است که نشان می‌دهد مردم تصمیم به ترک کلیسا گرفته‌اند. نه به این دلیل که ایمان خود را به خدا از دست داده اند، بلکه به این دلیل است که ایمان خود را به رهبران مذهبی و رهبری اخلاقی کلیسا از دست داده اند.

الوسوم:

More Similar Posts

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Fill out this field
Fill out this field
الرجاء إدخال عنوان بريد إلكتروني صالح.
You need to agree with the terms to proceed